Top Stories
More News
ODAC Live

ODAC Scoreboard

October 24, 2019

Field Hockey
5:00 PM
Eastern Mennonite
Virginia Wesleyan
Women's Soccer
4:00 PM
Lynchburg
Randolph-Macon
Note Date Change
Greensboro
Emory & Henry

Composite Calendar

Football
1:00 PM
Southern Virginia
Ferrum
Football
1:00 PM
Bridgewater
Washington and Lee
Football
1:00 PM
Emory & Henry
Shenandoah
Football
1:00 PM
Hampden-Sydney
Guilford

Composite Calendar

No events available

Composite Calendar

Composite Calendar

Standings

2019 ODAC Field Hockey Standings

School Conf Overall
LynchburgLynchburg 6-0 13-3
ShenandoahShenandoah 4-1 11-3
Washington and LeeWashington and Lee 4-1 7-6
Randolph-MaconRandolph-Macon 3-2 8-7
BridgewaterBridgewater 2-3 4-11
RoanokeRoanoke 2-4 9-7
Eastern MennoniteEastern Mennonite 1-3 5-9
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 1-3 4-10
FerrumFerrum 0-6 2-13

2019 ODAC Football Standings

School Conf Overall
Randolph-MaconRandolph-Macon 5-0 6-1
BridgewaterBridgewater 4-0 6-0
Emory & HenryEmory & Henry 3-1 4-2
Washington and LeeWashington and Lee 3-1 4-2
ShenandoahShenandoah 3-2 4-2
FerrumFerrum 1-3 2-4
Southern VirginiaSouthern Virginia 1-4 2-4
GuilfordGuilford 0-4 1-5
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-5 1-6

2019 ODAC Men's Soccer Standings

School Pts Conf Overall
Hampden-SydneyHampden-Sydney 16 5-0-1 10-5-1
GuilfordGuilford 15 5-1 7-6-1
RoanokeRoanoke 14 4-1-2 12-1-3
Washington and LeeWashington and Lee 13 4-1-1 10-2-3
LynchburgLynchburg 11 3-1-2 6-4-5
RandolphRandolph 9 3-3 8-6-1
Randolph-MaconRandolph-Macon 9 3-3 7-7
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 9 3-3 6-9
BridgewaterBridgewater 9 3-3 5-9-1
FerrumFerrum 9 3-4 10-6
ShenandoahShenandoah 3 1-5 5-11
Emory & HenryEmory & Henry 0 0-6 6-8-2
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0 0-6 5-12

2019 ODAC Women's Soccer Standings

School Pts Conf Overall
Washington and LeeWashington and Lee 19 6-0-1 13-0-2
Randolph-MaconRandolph-Macon 18 6-0 14-0
RoanokeRoanoke 15 5-2 11-4-1
BridgewaterBridgewater 15 5-2 9-5-2
ShenandoahShenandoah 15 5-3 10-6
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 13 4-2-1 8-3-3
LynchburgLynchburg 12 4-2 9-4-1
FerrumFerrum 10 3-2-1 7-5-2
Eastern MennoniteEastern Mennonite 10 3-3-1 9-4-1
GuilfordGuilford 7 2-4-1 6-7-2
RandolphRandolph 3 1-5 5-6-2
HollinsHollins 3 1-6 4-9
Emory & HenryEmory & Henry 1 0-7-1 2-11-2
Sweet BriarSweet Briar 0 0-7 0-13-1

2019 ODAC Volleyball Standings

School Conf Overall
Randolph-MaconRandolph-Macon 11-0 20-4
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 10-2 21-7
Washington and LeeWashington and Lee 8-3 21-5
BridgewaterBridgewater 8-3 20-5
GuilfordGuilford 7-3 15-7
RoanokeRoanoke 5-5 12-10
LynchburgLynchburg 5-6 14-9
Emory & HenryEmory & Henry 4-6 7-14
Eastern MennoniteEastern Mennonite 4-8 11-12
RandolphRandolph 4-8 10-12
ShenandoahShenandoah 3-7 9-16
HollinsHollins 2-9 13-13
FerrumFerrum 0-11 4-18

2019-20 ODAC Men's Basketball Standings

School Conf Overall
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-0 0-0

2019-20 ODAC Women's Basketball Standings

School Conf Overall
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-0 0-0
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
HollinsHollins 0-0 0-0

2020 ODAC Baseball Standings

School Conf Overall
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0

2020 ODAC Men's Lacrosse Standings

School Conf Overall
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0

2020 ODAC Women's Lacrosse Standings

School Conf Overall
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0

2020 ODAC Softball Standings

School Conf Overall
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0

2019-20 ODAC Men's Tennis Standings

School Conf Overall
Washington and LeeWashington and Lee 1-0 1-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-1 2-1
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-2
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-1
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0

2019-20 ODAC Women's Tennis Standings

School Conf Overall
Washington and LeeWashington and Lee 1-0 1-0
Emory & HenryEmory & Henry 0-1 1-2
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-1
GuilfordGuilford 0-0 0-1
HollinsHollins 0-0 0-3
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
RandolphRandolph 0-0 0-1
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Sweet BriarSweet Briar 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0

Scoreboard

No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
Mon Oct 21
Final | 2 Rounds
FC
vs. Chick-fil-A College Invitational
@ Coosa C.C. in Rome, Ga. Hosted by Berry College
Tue Oct 22
Final - 2OT
3 Randolph-Macon
4 at Gettysburg
Note: Date/Time Change
Tue Oct 22
Final
5 Hampden-Sydney
1 at Emory & Henry
Tue Oct 22
Final
3 Washington and Lee
0 at Eastern Mennonite
Tue Oct 22
Final
2 Mary Baldwin
3 at Shenandoah
Tue Oct 22
7:00 PM
Ferrum
at Johnson & Wales (NC)
Wed Oct 23
Final - 2OT
1 Roanoke
1 at Washington and Lee
Wed Oct 23
Final
0 Sweet Briar
2 at Hollins
Wed Oct 23
Final
0 Eastern Mennonite
2 at Bridgewater
Wed Oct 23
Final
0 Eastern Mennonite
2 at Randolph
Wed Oct 23
Final - 2OT
2 Virginia Wesleyan
1 at Shenandoah
Wed Oct 23
Final
3 Bridgewater
2 at Ferrum
Wed Oct 23
Final
1 Washington and Lee
0 at Roanoke
Wed Oct 23
Final - 2OT
2 Guilford
2 at Emory & Henry
Wed Oct 23
7:00 PM
Ferrum
at Randolph
Wed Oct 23
Final
0 Virginia Wesleyan
1 at Guilford
Wed Oct 23
Final
1 Shenandoah
4 at Lynchburg
Wed Oct 23
Final
3 Randolph-Macon
1 at Bridgewater
Wed Oct 23
Final
3 Virginia Wesleyan
0 at Lynchburg
Wed Oct 23
Final
7 Roanoke
0 at Ferrum
Wed Oct 23
Final
2 Lynchburg
0 at Washington and Lee
Wed Oct 23
Final
1 Bridgewater
2 at Randolph-Macon
Thu Oct 24
4:00 PM
Lynchburg
at Randolph-Macon
Note Date Change
Thu Oct 24
5:00 PM
Eastern Mennonite
at Virginia Wesleyan
Thu Oct 24
7:00 PM
Greensboro
at Emory & Henry
Fri Oct 25
4:30 PM
HU
vs. LVC Last Chance Run Fast Invitational
@ Union Canal Tunnel Park in Lebanon, Pa. Hosted by Lebanon Valley College
Fri Oct 25
4:00 PM
Bridgewater, Sweet Briar
at Sweet Briar
Fri Oct 25
5:00 PM
Ferrum
at Emory & Henry, Ferrum (w/ William Peace)
Fri Oct 25
4:00 PM
Hampden-Sydney
at Bridgewater, Hampden-Sydney
Fri Oct 25
5:00 PM
Ferrum
at Emory & Henry, Ferrum (w/ William Peace)
Fri Oct 25
5:00 PM
N.C. Wesleyan
vs. Randolph
@ Winston-Salem, NC Piedmont Tri-Match
Fri Oct 25
6:00 PM
Emory & Henry
at Guilford
Fri Oct 25
6:30 PM
Lynchburg
at Ferrum
Fri Oct 25
7:00 PM
Goucher
at Eastern Mennonite
Fri Oct 25
7:00 PM
Randolph
at Piedmont International
Fri Oct 25
7:00 PM
Sweet Briar
at Ferrum
Sat Oct 26
1:00 PM
Greensboro
at Greensboro (w/ Lees-McRae & Salem)
Sat Oct 26
1:00 PM
Sweet Briar
at Hollins, Roanoke, Sweet Briar
Sat Oct 26
1:00 PM
Emory & Henry
at Emory & Henry, Lynchburg
Sat Oct 26
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Virginia Wesleyan (w/ Chowan)
Sat Oct 26
1:00 PM
Randolph-Macon
at Randolph-Macon, Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Greensboro
at Greensboro (w/ Lees-McRae)
Sat Oct 26
1:00 PM
Emory & Henry
at Emory & Henry, Lynchburg
Sat Oct 26
1:00 PM
Randolph-Macon
at Randolph-Macon, Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Virginia Wesleyan (w/ Chowan)
Sat Oct 26
11:00 AM
Goucher
at Bridgewater
Sat Oct 26
11:00 AM
Washington and Lee
vs. York (Pa.)
@ Newport News, Va.
Sat Oct 26
11:00 AM
Roanoke
at Emory
Emory Invitational
Sat Oct 26
12:00 PM
Randolph
at Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Hollins
at Randolph-Macon
Sat Oct 26
1:00 PM
Shenandoah
at Lancaster Bible
Sat Oct 26
1:00 PM
Lynchburg
at Mary Washington
Sat Oct 26
1:00 PM
Washington and Lee
at Chris. Newport
Sat Oct 26
1:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Sat Oct 26
1:00 PM
Bridgewater
at Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Emory & Henry
at Shenandoah
Sat Oct 26
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Guilford
Sat Oct 26
1:00 PM
Lynchburg
at Bridgewater
Sat Oct 26
1:30 PM
Roanoke
vs. St. Mary's (Ind.)
@ Atlanta, Ga.
Sat Oct 26
2:00 PM
Eastern Mennonite
at Roanoke
Sat Oct 26
2:00 PM
Roanoke
at Eastern Mennonite
Sat Oct 26
2:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Sat Oct 26
3:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Sat Oct 26
3:30 PM
Arcadia
vs. Randolph-Macon
@ Huntingdon, Pa. (Juniata College) Wid Guisler Invitational
Sat Oct 26
5:00 PM
Virginia Wesleyan
at Ferrum
Sat Oct 26
5:00 PM
Sweet Briar
at Emory & Henry
Sat Oct 26
5:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Sat Oct 26
5:30 PM
Bridgewater
at Guilford
Sat Oct 26
6:00 PM
Bridgewater
at Randolph
Sat Oct 26
6:00 PM
Lynchburg
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 26
6:00 PM
Randolph-Macon
at Juniata
Wid Guisler Invitational
Sat Oct 26
7:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Oct 26
7:30 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Sat Oct 26
7:30 PM
Emory & Henry
at Shenandoah
Sun Oct 27
11:00 AM
Susquehanna
vs. Roanoke
@ Atlanta, Ga. Emory Invitational
Sun Oct 27
1:00 PM
Lynchburg
at Shenandoah
Mon Oct 28
2 Days | 2 Rounds
BC, FC, GC, HSC, RMC, W&L
vs. O'Briant-Jensen Memorial
@ Sedgefield Dye C.C. in Greensboro, N.C. Hosted by Guilford College
Tue Oct 29
4:00 PM
Emory & Henry
at Hollins
Tue Oct 29
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Bridgewater
Tue Oct 29
6:00 PM
Bridgewater
at Virginia Wesleyan
Tue Oct 29
6:30 PM
Roanoke
at Washington and Lee
Tue Oct 29
7:00 PM
Washington and Lee
at Eastern Mennonite
Tue Oct 29
7:00 PM
Randolph
at Hampden-Sydney
Tue Oct 29
7:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Tue Oct 29
7:00 PM
Emory & Henry
at Roanoke
Tue Oct 29
7:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Tue Oct 29
7:00 PM
Piedmont International
at Ferrum
Tue Oct 29
7:00 PM
Emory & Henry
at Maryville (Tenn.)
Wed Oct 30
3:30 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Wed Oct 30
4:00 PM
Randolph
at Sweet Briar
Wed Oct 30
5:00 PM
Mt. Aloysius
at Eastern Mennonite
Wed Oct 30
6:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Wed Oct 30
6:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
Wed Oct 30
6:30 PM
Eastern Mennonite
at Randolph-Macon
Wed Oct 30
6:30 PM
Hollins
at Roanoke
Wed Oct 30
7:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Wed Oct 30
7:00 PM
Randolph
at Mary Baldwin
Wed Oct 30
7:00 PM
Mt. Aloysius
vs. Bridgewater
@ Harrisonburg, Va.
Wed Oct 30
7:00 PM
Guilford
at Methodist
Wed Oct 30
7:00 PM
N.C. Wesleyan
at Virginia Wesleyan
Wed Oct 30
7:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Wed Oct 30
7:00 PM
Ferrum
at Lynchburg
Wed Oct 30
7:00 PM
Washington and Lee
at Shenandoah
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule
No Event
No Event
Sat Oct 05
Final
FC, RAND
vs. Hagan Stone Classic
@ Hagan Stone Park in Greensboro, N.C. Hosted by Greensboro Pacesetters -- Men | 8K - Women | 5K
Sat Oct 05
Final
LYN, RC, W&L
vs. NCAA D3 Pre-National Invitational/Louisville Classic
@ E.P. "Tom" Sawyer State Park in Louisville, Ky. Hosted by Spalding University -- Men | 8K - Women | 6K
Sat Oct 05
Final
SU, VWU
vs. Don Cathcart Invitational
@ Winter Place Park in Salisbury, Md. Hosted by Salisbury University | Men - 8K | Women - 6K
Fri Oct 11
Final
E&H, RAND, SBC, W&L
vs. Royals Challenge
@ McAlpine Creek Park in Charlotte, N.C. Hosted by Queens University -- Men | 8K - Women | 5K
Sat Oct 12
Final
EMU, VWU
vs. CNU XC Invitational
@ Lee Hall Mansion in Newport News, Va. Hosted by Christopher Newport University
Fri Oct 18
Final
E&H, H-SC
vs. Concord Invitational
@ Pipestem, W.Va. Hosted by Concord University
Fri Oct 18
Final
GC, RC
vs. Vertcross Invitational
@ Ivey M. Redmon Sports Complex in Kernersville, N.C. Hosted by High Point University -- Women | 5K - Men | 8K
Sat Oct 19
Final
BC, EMU, FC, HU, VWU, W&L
at Gettysburg Invitational
Hosted by Gettysburg College -- Men | 8K - Women | 6K
Sat Oct 19
Final
LYN, W&L
vs. Inter-Regional Border Battle
@ Gloucester Country Dream Park in Logan Township, N.J. Hosted by Rowan University | Men - 8K | Women - 6K
Sat Oct 19
Final
SU, W&L
vs. Inter-Regional Rumble
@ Oberlin, Ohio Hosted by Oberlin College | Men - 8K | Women - 6K
Fri Oct 25
4:30 PM
HU
vs. LVC Last Chance Run Fast Invitational
@ Union Canal Tunnel Park in Lebanon, Pa. Hosted by Lebanon Valley College
Sat Nov 02
11:00 AM
ODAC Teams
vs. ODAC Cross Country Championships
@ Green Hill Park | Roanoke, Va. Hosted by Roanoke College -- Men | 8K - Women | 6K
Sat Nov 16
10:00 AM
ODAC Teams
vs. NCAA South/Southeast Regionals
@ Memphis, Tenn. Hosted by Rhodes College -- Men | 8 - Women | 6K
Sat Nov 23
ODAC Qualifiers
vs. NCAA Division III Championships
@ E.P. "Tom" Sawyer State Park in Louisville, Ky. Hosted by Spalding University -- Men | 8K - Women | 6K
View Full Schedule
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
No Event
Tue Oct 15
Final - 2OT
2 Bridgewater
3 at Roanoke
Wed Oct 16
Final
1 Randolph-Macon
4 at Shenandoah
Wed Oct 16
Final
1 Virginia Wesleyan
7 at Lynchburg
Thu Oct 17
Final
0 Ferrum
7 at Eastern Mennonite
Fri Oct 18
Final
0 Ferrum
8 at Bridgewater
Sat Oct 19
Final
7 Centre
0 vs. Randolph-Macon
@ Lexington, Ky.
Sat Oct 19
Final
3 Washington and Lee
0 at Virginia Wesleyan
Sat Oct 19
Final - OT
3 Shenandoah
2 at Roanoke
Sat Oct 19
Final
0 Eastern Mennonite
3 at Lynchburg
Sun Oct 20
Final
5 Randolph-Macon
0 at Transylvania
Wed Oct 23
Final
7 Roanoke
0 at Ferrum
Wed Oct 23
Final
2 Lynchburg
0 at Washington and Lee
Wed Oct 23
Final
1 Bridgewater
2 at Randolph-Macon
Thu Oct 24
5:00 PM
Eastern Mennonite
at Virginia Wesleyan
Fri Oct 25
7:00 PM
Sweet Briar
at Ferrum
Sat Oct 26
1:00 PM
Lynchburg
at Bridgewater
Sat Oct 26
2:00 PM
Roanoke
at Eastern Mennonite
Sat Oct 26
2:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Sat Oct 26
5:00 PM
Virginia Wesleyan
at Shenandoah
Wed Oct 30
6:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
Wed Oct 30
7:00 PM
Ferrum
at Lynchburg
Wed Oct 30
7:00 PM
Washington and Lee
at Shenandoah
Thu Oct 31
6:00 PM
Randolph-Macon
at Virginia Wesleyan
Sat Nov 02
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Roanoke
Sat Nov 02
1:00 PM
Bridgewater
at Washington and Lee
Sat Nov 02
6:00 PM
Ferrum
at Randolph-Macon
Sat Nov 02
7:00 PM
Shenandoah
at Eastern Mennonite
Sun Nov 03
12:00 PM
Lynchburg
at Wooster
Tue Nov 05
#6 Seed
at #3 Seed
Game 1 - ODAC Quarterfinals
Tue Nov 05
#5 Seed
at #4 Seed
Game 2 - ODAC Quarterfinals
Fri Nov 08
Winner Game 1
vs. #1 Seed
@ #1 Seed Game 3 - ODAC Semifinals
Fri Nov 08
Winner Game 2
vs. #2 Seed
@ #1 Seed Game 4 - ODAC Semifinals
Sat Nov 09
Winner Game 3
vs. Winner Game 4
@ #1 Seed Game 5 - ODAC Championship
View Full Schedule
Sat Oct 19
Final
47 Randolph-Macon
27 at Southern Virginia
Sat Oct 19
Final
21 Shenandoah
17 at Hampden-Sydney
Sat Oct 19
Final
42 Washington and Lee
48 at Emory & Henry
Sat Oct 19
Final
10 Ferrum
53 at Bridgewater
Sat Oct 26
1:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Sat Oct 26
1:00 PM
Bridgewater
at Washington and Lee
Sat Oct 26
1:00 PM
Emory & Henry
at Shenandoah
Sat Oct 26
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Guilford
Sat Nov 02
1:00 PM
Washington and Lee
at Randolph-Macon
Sat Nov 02
1:00 PM
Guilford
at Southern Virginia
Sat Nov 02
1:00 PM
Bridgewater
at Emory & Henry
Sat Nov 02
1:00 PM
Shenandoah
at Ferrum
Sat Nov 09
1:00 PM
Emory & Henry
at Guilford
Sat Nov 09
1:00 PM
Ferrum
at Hampden-Sydney
Sat Nov 09
1:00 PM
Randolph-Macon
at Bridgewater
BLEED CRIMSON
Sat Nov 09
1:00 PM
Southern Virginia
at Washington and Lee
Sat Nov 16
1:00 PM
Ferrum
at Emory & Henry
4th Annual Crooked Road Classic
Sat Nov 16
1:00 PM
Guilford
at Bridgewater
Sat Nov 16
1:00 PM
Hampden-Sydney
at Randolph-Macon
Sat Nov 16
1:00 PM
Washington and Lee
at Shenandoah
Sat Nov 16
1:00 PM
Apprentice
at Southern Virginia
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule
No Event
No Event
Tue Oct 15
Final - OT
2 Virginia Wesleyan
1 at Shenandoah
Wed Oct 16
Final
0 Lynchburg
4 at Washington and Lee
Wed Oct 16
Final
1 Ferrum
0 at Eastern Mennonite
Wed Oct 16
Final
0 Randolph
2 at Roanoke
Thu Oct 17
Final
1 Bridgewater
2 at Randolph-Macon
Note Date Change
Sat Oct 19
Final
0 Emory & Henry
6 at Randolph-Macon
NOTE: Time Change
Sat Oct 19
Final
1 Guilford
0 at Shenandoah
Sat Oct 19
Final
1 Roanoke
4 at Bridgewater
Sat Oct 19
Final
0 Washington and Lee
1 at Virginia Wesleyan
Sat Oct 19
Final
1 Ferrum
4 at Hampden-Sydney
Sat Oct 19
Final
1 Eastern Mennonite
3 at Lynchburg
Tue Oct 22
Final - 2OT
3 Randolph-Macon
4 at Gettysburg
Note: Date/Time Change
Tue Oct 22
Final
5 Hampden-Sydney
1 at Emory & Henry
Wed Oct 23
Final - 2OT
1 Roanoke
1 at Washington and Lee
Wed Oct 23
Final
0 Eastern Mennonite
2 at Randolph
Wed Oct 23
Final
3 Bridgewater
2 at Ferrum
Wed Oct 23
Final
0 Virginia Wesleyan
1 at Guilford
Wed Oct 23
Final
1 Shenandoah
4 at Lynchburg
Sat Oct 26
3:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Sat Oct 26
6:00 PM
Bridgewater
at Randolph
Sat Oct 26
6:00 PM
Lynchburg
at Virginia Wesleyan
Sat Oct 26
7:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Oct 26
7:30 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Sat Oct 26
7:30 PM
Emory & Henry
at Shenandoah
Tue Oct 29
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Bridgewater
Tue Oct 29
7:00 PM
Washington and Lee
at Eastern Mennonite
Tue Oct 29
7:00 PM
Randolph
at Hampden-Sydney
Tue Oct 29
7:00 PM
Shenandoah
at Randolph-Macon
Tue Oct 29
7:00 PM
Emory & Henry
at Roanoke
Tue Oct 29
7:00 PM
Guilford
at Lynchburg
Fri Nov 01
#9 Seed
at #8 Seed
Game 1 - ODAC First Round
Sun Nov 03
Winner Game 1
at #1 Seed
Game 2 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03
#5 Seed
at #4 Seed
Game 3 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03
#7 Seed
at #2 Seed
Game 4 - ODAC Quarterfinals
Sun Nov 03</