2022 ODAC Women's Lacrosse Schedule

Date Away Home Status Links
February
Sat. 12 Eastern Mennonite #   Hood   1:00 PM
  Randolph-Macon   Marymount (Va.)   2:00 PM
  Methodist   Virginia Wesleyan   2:00 PM
Sat. 19 Washington and Lee   Franklin & Marshall   TBA
  Ferrum   Southern Virginia   TBA
  Lynchburg   Averett   1:00 PM
  Randolph-Macon   Methodist   4:30 PM
Tue. 22 Bridgewater   Hood   4:00 PM
Wed. 23 William Peace   Guilford   TBA
  McDaniel   Shenandoah   4:00 PM
  Mary Washington   Washington and Lee   5:00 PM
  N.C. Wesleyan   Randolph-Macon   7:00 PM
Fri. 25 Methodist   Ferrum   4:00 PM
  Goucher   Bridgewater   5:00 PM
Sat. 26 Marymount (Va.)   Virginia Wesleyan   12:00 PM
  Washington and Lee   Salisbury   12:00 PM
  N.C. Wesleyan   Guilford   1:00 PM
  Sweet Briar   Eastern Mennonite   1:00 PM
  Brevard   Randolph   1:00 PM
  Randolph-Macon   Messiah   1:00 PM
 
March
Tue. 1 Bridgewater   Southern Virginia   6:00 PM
Wed. 2 Eastern Mennonite   Wilson   4:00 PM
  Randolph   Averett   4:00 PM
  N.C. Wesleyan   Ferrum   6:00 PM
Thu. 3 Stockton   Bridgewater   TBA
Fri. 4 Piedmont   Guilford   5:00 PM
Sat. 5 Lynchburg   Misericordia   TBA
  @ Tierney Field, Sparks, Md.
  Eastern Mennonite   Averett   1:00 PM
  Ferrum   Pfeiffer   3:00 PM
Mon. 7 Kean   Randolph-Macon   7:00 PM
Wed. 9 Bethany   Eastern Mennonite   6:00 PM
  Kenyon   Bridgewater   6:00 PM
  Averett   Ferrum   7:00 PM
Fri. 11 Ohio Wesleyan   Guilford   12:00 PM
  York (Pa.)   Lynchburg   5:00 PM
Sat. 12 Washington College   Randolph-Macon   TBA
  Bethany   Virginia Wesleyan   TBA
  Bridgewater *   Guilford   2:00 PM
Mon. 14 Lynchburg   Denison   11:00 AM
  @ Haines City, Fla.
Tue. 15 Juniata   Bridgewater   4:00 PM
  Ferrum *   Washington and Lee   6:00 PM
Wed. 16 New Paltz   Roanoke   12:00 PM
  Carthage   Guilford   3:00 PM
  Randolph-Macon   Mary Washington   4:00 PM
  Lynchburg   Franklin & Marshall   7:00 PM
  @ Haines City, Fla.
Thu. 17 Ferrum *   Hollins   4:00 PM
  Juniata   Eastern Mennonite   6:00 PM
Sat. 19 Meredith   Randolph-Macon   TBA
  Bridgewater   Marymount (Va.)   1:00 PM
Mon. 21 Goucher   Virginia Wesleyan   5:00 PM
Wed. 23 Kalamazoo   Guilford   TBA
  New England Col.   Virginia Wesleyan   5:00 PM
  Eastern Mennonite *   Shenandoah   7:00 PM
  Randolph-Macon   Chris. Newport   7:00 PM
Fri. 25 Shenandoah *   Bridgewater   7:00 PM
Sat. 26 Lynchburg   Meredith   12:00 PM
  Greensboro   Ferrum   1:00 PM
  Eastern Mennonite   Centenary (N.J.)   2:00 PM
Wed. 30 Mary Washington   Shenandoah   4:00 PM
  Hollins *   Guilford   5:00 PM
  Chris. Newport   Lynchburg   5:00 PM
  Randolph *   Bridgewater   7:00 PM
 
April
Sat. 2 Ferrum *   Shenandoah   1:00 PM
  Randolph-Macon *   Bridgewater   1:00 PM
  Virginia Wesleyan *   Guilford   1:00 PM
  Lynchburg *   Washington and Lee   1:00 PM
Tue. 5 Washington and Lee *   Randolph-Macon   7:00 PM
Wed. 6 Ferrum *   Randolph   7:00 PM
  Bridgewater *   Eastern Mennonite   7:00 PM
  Lynchburg *   Roanoke   7:00 PM
Sat. 9 Guilford *   Randolph-Macon   TBA
  Eastern Mennonite *   Ferrum   1:00 PM
  Bridgewater *   Lynchburg   3:00 PM
Tue. 12 Roanoke *   Bridgewater   7:00 PM
Wed. 13 Randolph-Macon *   Shenandoah   TBA
  Guilford *   Randolph   TBA
  Eastern Mennonite *   Virginia Wesleyan   5:00 PM
  Lynchburg *   Ferrum   7:00 PM
Sat. 16 St. Mary's (Md.)   Randolph-Macon   TBA
  Washington and Lee *   Guilford   TBA
  Virginia Wesleyan *   Ferrum   1:00 PM
  Eastern Mennonite *   Roanoke   1:00 PM
  Shenandoah *   Lynchburg   7:00 PM
Wed. 20 Roanoke   Mary Washington   4:00 PM
  Randolph *   Eastern Mennonite   4:00 PM
  Rowdy Royals
  Bridgewater *   Virginia Wesleyan   4:00 PM
  Randolph-Macon *   Lynchburg   7:00 PM
  Ferrum *   Guilford   7:00 PM
Sat. 23 Randolph-Macon *   Randolph   TBA
  Guilford *   Roanoke   TBA
  Lynchburg *   Eastern Mennonite   1:00 PM
Tue. 26 Bridgewater *   Ferrum   5:00 PM
Wed. 27 Virginia Wesleyan *   Randolph-Macon   TBA
  Hollins   Eastern Mennonite   6:00 PM
  Senior Night
  Guilford *   Lynchburg   7:00 PM
Thu. 28 Washington and Lee *   Bridgewater   7:00 PM
Sat. 30 Roanoke *   Randolph-Macon   TBA
  Lynchburg   Mary Washington   1:00 PM
  Eastern Mennonite *   Guilford   4:00 PM
  @ Senior Day

ODAC Women's Lacrosse Tournament Schedule

Date Teams/Event Time Score Links
 
May
Wed. 4 at #4 Seed TBD
  Game 1 - ODAC Quarterfinals
  at #3 Seed TBD
  Game 2 - ODAC Quarterfinals
Sat. 7 at #1 Seed TBD
  Game 3 - ODAC Semifinals
  vs. #2 Seed @ #1 Seed TBD
  Game 4 - ODAC Semifinals
Sun. 8 vs. Winner Game 4 @ #1 Seed TBD
  Game 5 - ODAC Championship
# Exhibition
* Conference