2022-23 ODAC Women's Tennis Schedule

Date Away Home Status Links
September
Sat. 10 Bridgewater   Randolph-Macon Invitational   9:00 AM
  Randolph-Macon   Randolph-Macon   10:00 AM
  Randolph-Macon Invitational - Bridgewater and St. Mary's (Md.)
Thu. 15 Shenandoah 8 Marymount (VA) 1 Final
Sat. 17 Southern Virginia   Sweet Briar   10:00 AM
  Sweet Briar Invitational
  Lynchburg 0 Virginia-Wise 7 Final
  Randolph-Macon * 0 Washington and Lee 9 Final
Sun. 18 Salem 1 Randolph 8 Final
Wed. 21 Washington and Lee * 9 Randolph 0 Final
  Lynchburg * 0 Washington and Lee 9 Final
Thu. 22 Southern Virginia 7 Shenandoah 2 Final
Fri. 23 ITA Southeast Region Championships   Washington and Lee   TBA
  @ Fredericksburg, Va.
  Bridgewater   ITA Falls Regionals   TBA
  Lynchburg   ITA Southeast Regional Championship   1:00 PM
  @ University of Mary Washington, Fredericksburg, Va.
  Brevard 8 Guilford 1 Final
Sat. 24 ITA Southeast Region Championships   Washington and Lee   TBA
  @ Fredericksburg, Va.
  Lynchburg   ITA Southeast Regional Championship   TBA
  @ University of Mary Washington, Fredericksburg, Va.
  Hollins 2 Randolph-Macon 7 Final
  Johnson (TN) 4 Roanoke 5 Final
  Hollins 7 Meredith 2 Final
  @ Lynchburg, Va.
  Meredith 0 Randolph-Macon 9 Final
Sun. 25 ITA Southeast Region Championships   Washington and Lee   TBA
  @ Fredericksburg, Va.
  Virginia-Wise 7 Roanoke 2 Final
Wed. 28 Bridgewater 3 Southern Virginia 6 Final
 
October
Sat. 1 Salem   Guilford   Cancelled
Mon. 3 Roanoke * 0 Washington and Lee 9 Final
Thu. 6 Averett 6 Southern Virginia 3 Final
Sun. 9 Virginia Wesleyan 8 Mary Baldwin 1 Final
Thu. 13 ITA Cup   Washington and Lee   TBA
  @ Rome, Ga.
Fri. 14 ITA Cup   Washington and Lee   TBA
  @ Rome, Ga.
Sat. 15 ITA Cup   Washington and Lee   TBA
  @ Rome, Ga.
Sun. 16 ITA Cup   Washington and Lee   TBA
  @ Rome, Ga.
Sun. 23 Catholic   Randolph-Macon   Cancelled
 
February
Fri. 17 Case Western Reserve   Washington and Lee   3:00 PM
Sun. 19 Sewanee   Washington and Lee   9:00 AM
  Mary Baldwin   Lynchburg   3:00 PM
Tue. 21 Mary Baldwin   Bridgewater   3:00 PM
Fri. 24 Denison   Washington and Lee   TBA
  @ Indianapolis, Ind.
Sat. 25 Washington (Mo.)   Washington and Lee   TBA
  @ Indianapolis, Ind.
  Maryville (Tenn.)   Roanoke   1:30 PM
  Salem   Hollins   2:00 PM
Sun. 26 Guilford   Pfeiffer   1:00 PM
 
March
Fri. 3 Mary Baldwin   Roanoke   3:00 PM
Sat. 4 Ferrum   Guilford   12:00 PM
Sun. 5 Virginia Wesleyan   Marymount (VA)   11:00 AM
Wed. 8 Bryn Mawr   Virginia Wesleyan   1:00 PM
Sat. 11 Sweet Briar   Mary Washington   12:00 PM
  Guilford   Averett   1:00 PM
Fri. 17 Averett *   Roanoke   3:00 PM
Sat. 18 Roanoke *   Guilford   12:00 PM
  Skidmore   Washington and Lee   3:00 PM
  Blue-Grey Invite @ Fredericksburg, Va.
Sun. 19 Trinity (Tex.)   Washington and Lee   TBA
  Sweet Briar *   Roanoke   11:00 AM
Mon. 20 Randolph   Mary Baldwin   3:00 PM
Fri. 24 Shenandoah *   Roanoke   3:00 PM
Sat. 25 Franklin & Marshall   Washington and Lee   TBA
  Sweet Briar   Denison   TBA
  @ Cleveland, Ohio
  Sweet Briar   Case Western Reserve   12:45 PM
  Virginia Wesleyan *   Roanoke   1:00 PM
Tue. 28 Washington and Lee *   Shenandoah   3:00 PM
Fri. 31 Averett *   Washington and Lee   3:00 PM
  Johnson & Wales (NC)   Roanoke   3:00 PM
 
April
Sat. 1 Washington and Lee   Chris. Newport   TBA
Sun. 2 Washington and Lee *   Virginia Wesleyan   10:00 AM
Sun. 9 Randolph   Salem   12:00 PM
Fri. 14 Roanoke *   Bridgewater   3:00 PM
Sun. 16 Trinity (Tex.)   Sweet Briar   TBA
  @ St. Louis, MO; WashU
Tue. 18 Sweet Briar *   Washington and Lee   TBA
Wed. 19 Washington and Lee   Mary Washington   3:00 PM
Sat. 22 Washington and Lee   Johns Hopkins   TBA
* Conference