Top Stories

August 19, 2021 VWU's Hull Headlines 20 ODAC Academic All-Americans With the start of the 2021-22 academic and athletic campaigns quickly approaching, ODAC members and their student-athletes continue to haul...
June 3, 2021 SU's Martin, LYN's Neaves, Carson Highlight ODAC Baseball Postseason Awards Shenandoah University second baseman Colby Martin is joined by University of Lynchburg outfielder Avery Neaves and utility man Kinston...
May 30, 2021 Lynchburg Baseball Falls to Birmingham-Southern, Closes Historic Season All successful runs come to an end at some point, and on Sunday afternoon, University of Lynchburg's run in the NCAA Division III baseball...
May 29, 2021 Lynchburg Falls to Salisbury in NCAA Baseball Play University of Lynchburg's baseball team fell 6-1 to Salisbury University Saturday evening at Truist Point in the third round of the NCAA...

Standings

2022 ODAC Baseball Standings

School Conf Overall
GuilfordGuilford 0-0 0-0
Randolph-MaconRandolph-Macon 0-0 0-0
LynchburgLynchburg 0-0 0-0
Eastern MennoniteEastern Mennonite 0-0 0-0
Hampden-SydneyHampden-Sydney 0-0 0-0
BridgewaterBridgewater 0-0 0-0
ShenandoahShenandoah 0-0 0-0
Washington and LeeWashington and Lee 0-0 0-0
Virginia WesleyanVirginia Wesleyan 0-0 0-0
RoanokeRoanoke 0-0 0-0
FerrumFerrum 0-0 0-0

Players of The Week

Scoreboard

Sat Feb 05
11:00 AM
Mary Baldwin
at Bridgewater
scrimmage
Sat Feb 05
2:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Sat Feb 12
12:00 PM
Washington and Lee
at Averett
Sat Feb 12
12:00 PM
Widener
at Shenandoah
Sat Feb 12
12:00 PM
Alfred St.
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 12
2:00 PM
Bridgewater
at N.C. Wesleyan
Sat Feb 12
2:30 PM
Alfred St.
at Virginia Wesleyan
Sat Feb 12
3:00 PM
Washington and Lee
at Averett
Sat Feb 12
3:00 PM
Widener
at Shenandoah
Sun Feb 13
11:00 AM
Bridgewater
at N.C. Wesleyan
Sun Feb 13
1:30 PM
Averett
at Washington and Lee
Sun Feb 13
2:00 PM
Bridgewater
at N.C. Wesleyan
Tue Feb 15
2:00 PM
Ferrum
at N.C. Wesleyan
Tue Feb 15
3:00 PM
Southern Virginia
at Eastern Mennonite
Thu Feb 17
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Southern Virginia
Fri Feb 18
1:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Fri Feb 18
4:00 PM
Misericordia
at Shenandoah
Fri Feb 18
5:00 PM
Trinity (Tex.)
vs. Lynchburg
@ Birmingham, Ala.
Sat Feb 19
11:00 AM
DeSales
at Bridgewater
Sat Feb 19
12:00 PM
Averett
at Eastern Mennonite
Sat Feb 19
12:00 PM
Moravian
at Hampden-Sydney
Sat Feb 19
12:00 PM
Pitt.-Bradford
at Randolph-Macon
Sat Feb 19
12:00 PM
Alfred St.
at Ferrum
Sat Feb 19
1:00 PM
Washington and Lee
at Brevard
Sat Feb 19
1:00 PM
Penn St.-Abington
at Guilford
Sat Feb 19
2:00 PM
DeSales
at Bridgewater
Sat Feb 19
2:30 PM
Lynchburg
vs. Washington (Mo.)
@ Birmingham, Ala.
Sat Feb 19
3:00 PM
Averett
at Eastern Mennonite
Sat Feb 19
3:00 PM
Moravian
at Hampden-Sydney
Sat Feb 19
3:00 PM
Pitt.-Bradford
at Randolph-Macon
Sat Feb 19
3:00 PM
Alfred St.
at Ferrum
Sat Feb 19
4:30 PM
Virginia Wesleyan
at Huntingdon
Sun Feb 20
11:00 AM
Elizabethtown
at Bridgewater
Sun Feb 20
12:00 PM
Alfred St.
at Ferrum
Sun Feb 20
12:00 PM
Moravian
at Hampden-Sydney
Sun Feb 20
12:00 PM
Penn St.-Abington
at Guilford
Sun Feb 20
12:00 PM
Pitt.-Bradford
at Randolph-Macon
Sun Feb 20
1:00 PM
Washington and Lee
at Brevard
Sun Feb 20
2:00 PM
Elizabethtown
at Bridgewater
Sun Feb 20
3:15 PM
Lynchburg
at Birmingham Southern
Mon Feb 21
3:00 PM
Washington and Lee
at Brevard
Tue Feb 22
2:00 PM
Randolph-Macon
at N.C. Wesleyan
Tue Feb 22
3:00 PM
Mary Baldwin
at Eastern Mennonite
Tue Feb 22
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Averett
Wed Feb 23
2:00 PM
Bridgewater
at Chris. Newport
Wed Feb 23
4:00 PM
Roanoke
at William Peace
USA Baseball Complex / Cary, N.C.
Fri Feb 25
10:00 AM
New Paltz
at Virginia Wesleyan
Fri Feb 25
6:00 PM
Washington and Lee
vs. Keystone
@ Kannapolis, NC
Sat Feb 26
12:00 PM
Franklin & Marshall
at Guilford
Sat Feb 26
12:00 PM
Penn St.-Behrend
at Eastern Mennonite
7 Inn.
Sat Feb 26
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Ferrum
Sat Feb 26
12:00 PM
Dickinson
at Lynchburg
Sat Feb 26
12:00 PM
Susquehanna
at Roanoke
Sat Feb 26
12:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 26
1:00 PM
Lebanon Valley
at Shenandoah
Sat Feb 26
2:30 PM
Penn St.-Harrisburg
at Ferrum
Sat Feb 26
3:00 PM
Franklin & Marshall
at Guilford
Sat Feb 26
3:00 PM
Penn St.-Behrend
at Eastern Mennonite
7 Inn.
Sat Feb 26
3:00 PM
Dickinson
at Lynchburg
Sat Feb 26
3:00 PM
Susquehanna
at Roanoke
Sat Feb 26
3:00 PM
Alvernia
at Randolph-Macon
Sat Feb 26
4:00 PM
Lebanon Valley
at Shenandoah
Sat Feb 26
4:00 PM
Washington and Lee
vs. Marietta
@ Kannapolis, NC
Sun Feb 27
10:00 AM
Washington and Lee
vs. Chris. Newport
@ Charlotte, N.C.
Sun Feb 27
12:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Ferrum
Sun Feb 27
12:00 PM
Dickinson
at Lynchburg
Sun Feb 27
12:00 PM
Franklin & Marshall
at Roanoke
Sun Feb 27
3:00 PM
Bridgewater
at Claremont-M-S
Sun Feb 27
1:00 PM
Susquehanna
at Shenandoah
Sun Feb 27
1:00 PM
Juniata
at Eastern Mennonite
Sun Feb 27
2:00 PM
Hampden-Sydney
at Methodist
Sun Feb 27
3:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Ferrum
Mon Feb 28
5:00 PM
Bridgewater
at Caltech
Tue Mar 01
2:00 PM
Greensboro
at Guilford
Tue Mar 01
5:00 PM
Bridgewater
at Chapman
Tue Mar 01
3:00 PM
Mt. Aloysius
at Shenandoah
Tue Mar 01
3:00 PM
Messiah
at Eastern Mennonite
Tue Mar 01
9:00 PM
Bridgewater
vs. Redlands
@ Orange, Calif. (Chapman)
Wed Mar 02
1:00 PM
Randolph-Macon
at Marymount (Va.)
Wed Mar 02
5:30 PM
Bridgewater
at Whittier
Wed Mar 02
3:00 PM
Averett
at Hampden-Sydney
Wed Mar 02
3:00 PM
Dickinson
at Shenandoah
Wed Mar 02
4:00 PM
Roanoke
at Pfeiffer
Wed Mar 02
4:00 PM
Mary Baldwin
at Washington and Lee
Wed Mar 02
4:00 PM
Guilford
at Methodist
Thu Mar 03
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at Salisbury
Thu Mar 03
3:00 PM
Hood
at Eastern Mennonite
Fri Mar 04
TBA
Covenant
vs. Ferrum
@ Kodak, Tenn.
Fri Mar 04
2:30 PM
Messiah
at Randolph-Macon
Sat Mar 05
12:00 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 05
12:00 PM
York (Pa.)
at Lynchburg
Sat Mar 05
12:00 PM
Messiah
at Randolph-Macon
Sat Mar 05
12:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Sat Mar 05
1:00 PM
Cortland
at Shenandoah
Sat Mar 05
1:00 PM
N.C. Wesleyan
at Roanoke
Sat Mar 05
1:00 PM
Ferrum
vs. Covenant
@ Kodak, Tenn.
Sat Mar 05
2:00 PM
Eastern Mennonite
at LaGrange
Sat Mar 05
3:00 PM
Messiah
at Randolph-Macon
Sat Mar 05
3:00 PM
Washington and Lee
at Hampden-Sydney
Sat Mar 05
3:00 PM
York (Pa.)
at Lynchburg
Sat Mar 05
3:00 PM
Pfeiffer
at Guilford
Sat Mar 05
4:00 PM
Cortland
at Shenandoah
Sat Mar 05
4:00 PM
N.C. Wesleyan
at Roanoke
Sat Mar 05
4:00 PM
Covenant
vs. Ferrum
@ Kodak, Tenn.
Sat Mar 05
5:00 PM
Eastern Mennonite
at LaGrange
Sun Mar 06
1:00 PM
Cortland
at Shenandoah
Sun Mar 06
1:00 PM
York (Pa.)
at Lynchburg
Sun Mar 06
2:00 PM
Eastern Mennonite
at LaGrange
Sun Mar 06
3:00 PM
Case Western Reserve
at Roanoke
Mon Mar 07
1:00 PM
Case Western Reserve
at Roanoke
Mon Mar 07
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Chris. Newport
Tue Mar 08
1:00 PM
Case Western Reserve
at Roanoke
Tue Mar 08
3:00 PM
Randolph-Macon
at Mary Washington
Tue Mar 08
3:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Tue Mar 08
3:00 PM
Southern Virginia
at Ferrum
Tue Mar 08
3:30 PM
Shenandoah
at Washington and Lee
Wed Mar 09
2:00 PM
Lynchburg
at Averett
Wed Mar 09
2:00 PM
Virginia Wesleyan
at N.C. Wesleyan
Wed Mar 09
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Mary Washington
Wed Mar 09
3:00 PM
Chris. Newport
at Bridgewater
Wed Mar 09
4:00 PM
Guilford
at Greensboro
Thu Mar 10
3:00 PM
Randolph-Macon
at Chris. Newport
Thu Mar 10
3:30 PM
Eastern Mennonite
at Averett
Sat Mar 12
11:00 AM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 12
12:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Sat Mar 12
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Ferrum
Sat Mar 12
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Senior Day
Sat Mar 12
12:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Sat Mar 12
2:00 PM
Oneonta
at Bridgewater
Sat Mar 12
3:00 PM
Shenandoah
at Guilford
Sat Mar 12
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Ferrum
Sat Mar 12
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Eastern Mennonite
Sat Mar 12
3:00 PM
Roanoke
at Lynchburg
Sat Mar 12
3:00 PM
Randolph-Macon
at Washington and Lee
Sun Mar 13
1:00 PM
Shenandoah
at Guilford
Sun Mar 13
1:00 PM
Oneonta
at Eastern Mennonite
Mon Mar 14
3:30 PM
Alfred St.
at Washington and Lee
Tue Mar 15
TBA
Virginia Wesleyan
at Pfeiffer
Tue Mar 15
TBA
Lynchburg
at Greensboro
Tue Mar 15
3:00 PM
Roanoke
at Chris. Newport
Tue Mar 15
3:00 PM
Bridgewater
at Mary Washington
Tue Mar 15
3:00 PM
Ferrum
at Southern Virginia
Tue Mar 15
4:00 PM
Virginia Wesleyan
at Methodist
Wed Mar 16
TBA
Lynchburg
at Pfeiffer
Wed Mar 16
TBA
N.C. Wesleyan
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 16
3:00 PM
Mary Washington
at Hampden-Sydney
Wed Mar 16
3:00 PM
Mary Baldwin
at Bridgewater
Wed Mar 16
4:00 PM
Washington and Lee
at Eastern Mennonite
Wed Mar 16
6:00 PM
Cortland
at Roanoke
Thu Mar 17
4:00 PM
Hampden-Sydney
at Mary Baldwin
Thu Mar 17
6:00 PM
Cortland
at Roanoke
Fri Mar 18
3:00 PM
York (Pa.)
vs. Shenandoah
@ Salisbury, Md.
Sat Mar 19
12:00 AM
Washington and Lee
at Lynchburg
Sat Mar 19
12:00 PM
Roanoke
at Hampden-Sydney
Sat Mar 19
1:00 PM
Eastern Mennonite
at Ferrum
Sat Mar 19
3:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sat Mar 19
3:00 PM
Shenandoah
vs. Alfred St.
@ Salisbury, Md.
Sat Mar 19
3:00 PM
Roanoke
at Hampden-Sydney
Sat Mar 19
3:00 PM
Washington and Lee
at Lynchburg
Sat Mar 19
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Ferrum
Sun Mar 20
12:00 PM
Guilford
at Randolph-Macon
Sun Mar 20
1:00 PM
Virginia Wesleyan
at Chris. Newport
Sun Mar 20
2:00 PM
Shenandoah
at Salisbury
Mon Mar 21
3:00 PM
Tufts
at Guilford
Tue Mar 22
TBA
Greensboro
at Roanoke
Tue Mar 22
4:00 PM
Washington and Lee
at Shenandoah
Tue Mar 22
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Chris. Newport
Tue Mar 22
6:00 PM
Pfeiffer
at Ferrum
Wed Mar 23
3:00 PM
Emory & Henry
at Guilford
Wed Mar 23
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Virginia Wesleyan
Wed Mar 23
3:30 PM
Randolph-Macon
at Lynchburg
Wed Mar 23
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Bridgewater
Wed Mar 23
6:00 PM
Ferrum
at Roanoke
Sat Mar 26
12:00 PM
Shenandoah
at Virginia Wesleyan
Sat Mar 26
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Guilford
Sat Mar 26
12:00 PM
Lynchburg
at Eastern Mennonite
Sat Mar 26
12:00 PM
Washington and Lee
at Roanoke
Sat Mar 26
12:00 PM
Ferrum
at Bridgewater
Sat Mar 26
2:30 PM
Tufts
at Randolph-Macon
Sat Mar 26
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Guilford
Sat Mar 26
3:00 PM
Lynchburg
at Eastern Mennonite
Sat Mar 26
3:00 PM
Washington and Lee
at Roanoke
Sat Mar 26
3:00 PM
Ferrum
at Bridgewater
Sun Mar 27
12:00 PM
Tufts
at Randolph-Macon
Sun Mar 27
1:00 PM
Chris. Newport
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 29
TBA
Guilford
at Roanoke
Tue Mar 29
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Washington and Lee
Tue Mar 29
3:30 PM
Lynchburg
at Hampden-Sydney
Tue Mar 29
3:30 PM
Randolph-Macon
at Virginia Wesleyan
Tue Mar 29
4:00 PM
Bridgewater
at Shenandoah
Tue Mar 29
5:00 PM
Emory & Henry
at Ferrum
Wed Mar 30
TBA
Pfeiffer
at Lynchburg
Wed Mar 30
3:30 PM
Chris. Newport
at Hampden-Sydney
Wed Mar 30
4:00 PM
Mary Washington
at Bridgewater
Wed Mar 30
4:00 PM
Ferrum
at Averett
Wed Mar 30
4:00 PM
Southern Virginia
at Eastern Mennonite
Wed Mar 30
6:00 PM
Guilford
at Greensboro
Thu Mar 31
3:00 PM
Randolph-Macon
at Salisbury
Thu Mar 31
6:00 PM
Mary Baldwin
at Washington and Lee
Sat Apr 02
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Apr 02
12:00 PM
Roanoke
at Shenandoah
Sat Apr 02
12:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Sat Apr 02
12:00 PM
Bridgewater
at Randolph-Macon
Sat Apr 02
1:00 PM
Lynchburg
at Ferrum
Sat Apr 02
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Eastern Mennonite
Sat Apr 02
3:00 PM
Roanoke
at Shenandoah
Sat Apr 02
3:00 PM
Guilford
at Washington and Lee
Sat Apr 02
3:00 PM
Bridgewater
at Randolph-Macon
Sat Apr 02
4:00 PM
Lynchburg
at Ferrum
Tue Apr 05
TBA
Roanoke
at Greensboro
Tue Apr 05
2:00 PM
Averett
at Lynchburg
Tue Apr 05
3:00 PM
Ferrum
at Pfeiffer
Tue Apr 05
3:30 PM
N.C. Wesleyan
at Randolph-Macon
Tue Apr 05
4:00 PM
Chris. Newport
at Eastern Mennonite
Tue Apr 05
6:00 PM
Bridgewater
at Washington and Lee
Wed Apr 06
3:00 PM
Ferrum
at Guilford
Wed Apr 06
3:30 PM
Hampden-Sydney
at Randolph-Macon
Wed Apr 06
4:00 PM
Shenandoah
at Eastern Mennonite
Wed Apr 06
4:00 PM
William Peace
at Roanoke
Thu Apr 07
4:00 PM
Mary Baldwin
at Hampden-Sydney
Sat Apr 09
12:00 PM
Huntingdon
at Hampden-Sydney
Sat Apr 09
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Guilford
Sat Apr 09
12:00 PM
Bridgewater
at Roanoke
Sat Apr 09
12:00 PM
Ferrum
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 09
1:00 PM
Randolph-Macon
at Shenandoah
Sat Apr 09
1:00 PM
Lynchburg
at Chris. Newport
Sat Apr 09
3:00 PM
Huntingdon
at Hampden-Sydney
Sat Apr 09
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Guilford
Sat Apr 09
3:00 PM
Bridgewater
at Roanoke
Sat Apr 09
3:00 PM
Ferrum
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 09
4:00 PM
Randolph-Macon
at Shenandoah
Sun Apr 10
TBA
Chris. Newport
at Lynchburg
Sun Apr 10
1:00 PM
Huntingdon
at Hampden-Sydney
Tue Apr 12
3:00 PM
Guilford
at Emory & Henry
Tue Apr 12
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at Hampden-Sydney
Tue Apr 12
4:00 PM
Bridgewater
at Eastern Mennonite
Rowdy Royals
Tue Apr 12
7:00 PM
Roanoke
at Ferrum
Wed Apr 13
TBA
Greensboro
at Lynchburg
Wed Apr 13
3:00 PM
Messiah
at Eastern Mennonite
Wed Apr 13
4:00 PM
Mary Washington
at Shenandoah
Wed Apr 13
6:00 PM
N.C. Wesleyan
at Ferrum
Thu Apr 14
3:30 PM
Randolph-Macon
at York (Pa.)
Sat Apr 16
12:00 PM
Bridgewater
at Hampden-Sydney
Sat Apr 16
12:00 PM
Roanoke
at Randolph-Macon
Sat Apr 16
12:00 PM
Washington and Lee
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 16
12:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Apr 16
1:00 PM
Ferrum
at Shenandoah
Sat Apr 16
3:00 PM
Bridgewater
at Hampden-Sydney
Sat Apr 16
3:00 PM
Roanoke
at Randolph-Macon
Sat Apr 16
3:00 PM
Washington and Lee
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 16
3:00 PM
Lynchburg
at Guilford
Sat Apr 16
4:00 PM
Ferrum
at Shenandoah
Tue Apr 19
3:00 PM
Mary Baldwin
at Eastern Mennonite
Tue Apr 19
3:00 PM
Washington and Lee
at Chris. Newport
Tue Apr 19
6:00 PM
Averett
at Ferrum
Wed Apr 20
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Messiah
Wed Apr 20
3:30 PM
Randolph-Macon
at Hampden-Sydney
Wed Apr 20
4:00 PM
Pfeiffer
at Roanoke
Wed Apr 20
4:00 PM
Shenandoah
at Bridgewater
Wed Apr 20
6:00 PM
Guilford
at Ferrum
Thu Apr 21
3:30 PM
Mary Washington
at Randolph-Macon
Thu Apr 21
3:30 PM
Shenandoah
at Elizabethtown
Sat Apr 23
12:00 PM
Hampden-Sydney
at Emory & Henry
Sat Apr 23
12:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Apr 23
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Randolph-Macon
Sat Apr 23
12:00 PM
Virginia Wesleyan
at Roanoke
Sat Apr 23
12:00 PM
Ferrum
at Washington and Lee
Sat Apr 23
12:00 PM
Guilford
at Bridgewater
Sat Apr 23
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Emory & Henry
Sat Apr 23
3:00 PM
Shenandoah
at Lynchburg
Sat Apr 23
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Randolph-Macon
Sat Apr 23
3:00 PM
Virginia Wesleyan
at Roanoke
Sat Apr 23
3:00 PM
Ferrum
at Washington and Lee
Sat Apr 23
3:00 PM
Guilford
at Bridgewater
Tue Apr 26
3:00 PM
Ferrum
at Emory & Henry
Tue Apr 26
3:00 PM
Hampden-Sydney
at Lynchburg
Tue Apr 26
3:00 PM
Roanoke
at Guilford
Tue Apr 26
3:30 PM
Virginia Wesleyan
at Randolph-Macon
Tue Apr 26
4:00 PM
Eastern Mennonite
at Shenandoah
Wed Apr 27
3:30 PM
Methodist
at Virginia Wesleyan
Wed Apr 27
4:00 PM
Washington and Lee
at Bridgewater
Wed Apr 27
4:00 PM
Penn St.-Harrisburg
at Shenandoah
Wed Apr 27
4:00 PM
Chris. Newport
at Roanoke
Wed Apr 27
6:00 PM
Greensboro
vs. Guilford
@ @ Grasshopper Stadium - Greensboro, N.C.
Wed Apr 27
6:00 PM
Averett
at Ferrum
Sat Apr 30
12:00 PM
Emory & Henry
at Washington and Lee
Sat Apr 30
12:00 PM
Shenandoah
at Hampden-Sydney
Sat Apr 30
12:00 PM
Eastern Mennonite
at Roanoke
Sat Apr 30
12:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 30
12:00 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Sat Apr 30
3:00 PM
Emory & Henry
at Washington and Lee
Sat Apr 30
3:00 PM
Shenandoah
at Hampden-Sydney
Sat Apr 30
3:00 PM
Eastern Mennonite
at Roanoke
Sat Apr 30
3:00 PM
Guilford
at Virginia Wesleyan
Sat Apr 30
3:00 PM
Randolph-Macon
at Ferrum
Sun May 01
12:00 PM
Lynchburg
at Bridgewater
Senior Day
Sun May 01
2:00 PM
Brevard
at Roanoke
Sun May 01
3:00 PM
Lynchburg
at Bridgewater
Senior Day
Sun May 01
5:00 PM
Brevard
at Roanoke
Tue May 03
3:30 PM
Chris. Newport
at Randolph-Macon
Sat May 07
TBD
#8 Seed
at #1 Seed
Series 1 | Game 1
Sat May 07
TBD
#5 Seed
at #4 Seed
Series 2 | Game 1
Sat May 07
TBD
#7 Seed
at #2 Seed
Series 3 | Game 1
Sat May 07
TBD
#6 Seed
at #3 Seed
Series 4 | Game 1
Sun May 08
TBD
#8 Seed
at #1 Seed
Series 1 | Game 2
Sun May 08
TBD
#8 Seed
at #1 Seed
Series 1 | Game 3 (if necessary)
Sun May 08
TBD
#5 Seed
at #4 Seed
Series 2 | Game 2
Sun May 08
TBD
#5 Seed
at #4 Seed
Series 2 | Game 3 (if necessary)
Sun May 08
TBD
#7 Seed
at #2 Seed
Series 3 | Game 2
Sun May 08
TBD
#7 Seed
at #2 Seed
Series 3 | Game 3 (if necessary)
Sun May 08
TBD
#6 Seed
at #3 Seed
Series 4 | Game 2
Sun May 08
TBD
#6 Seed
at #3 Seed
Series 4 | Game 3 (if necessary)
Fri May 13
TBD
#4 Seed (reseeded)
vs. #1 Seed (reseeded)
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 1 | ODAC Tournament | Final Weekend
Fri May 13
TBD
#3 Seed (reseeded)
vs. #2 Seed (reseeded)
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 2 | ODAC Tournament | Final Weekend
Sat May 14
TBD
Loser Game 1
vs. Loser Game 2
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 3 | ODAC Tournament | Final Weekend
Sat May 14
TBD
Winner Game 1
vs. Winner Game 2
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 4 | ODAC Tournament | Final Weekend
Sat May 14
TBD
Winner Game 3
vs. Loser Game 4
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 5 | ODAC Tournament | Final Weekend
Sun May 15
TBD
Winner Game 4
vs. Winner Game 5
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 6 | ODAC Tournament | Final Weekend
Sun May 15
TBD
Winner Game 6
vs. Loser Game 6
@ Truist Point in High Point, N.C. Game 7 | ODAC Tournament | Final Weekend (if necessary)
No Event
View Full Schedule

Stat Leaders

Hitting

Batting Average

Complete Leaders

Home Runs

Complete Leaders

Runs Batted In

Complete Leaders

Pitching

Earned Run Average

Complete Leaders

Strikeouts

Complete Leaders

Pitching

Earned Run Average

Complete Leaders

Strikeouts

Complete Leaders
Load More